צרו קשר
whatsapp facebook instagram
X
logo

בואו לרקוד איתנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם

  מחול לגיל הרך

  מחול ישראלי עכשווי

  במחול ישראלי התנועה מבוססת על דפוסי תרבויות ופולקלור ישראלי תוך שאיבת השראה מהמוסיקה העברית והיוצרים הישראליים.

  המחול הישראלי שואב עקרונות תנועתיים מטכניקות ריקוד שונות ומשפר בין היתר את עבודת כפות רגליים, קפיצות, סיבובים, החזקת הגוף ועוד. ניתן להמשיך למסלול להקות לרקדנים מתקדמים.

  טרום מחול

  הגיל הרך הוא גיל בו נבנות תכונות רבות של ילדינו, בין אם מדובר בתחשיבה, ביטחון עצמי, תנועה ועוד. הורים רבים רושמים את ילדיהם לחוג מחול לגיל הרך, מסיבות רבות.  שיעורי מחול לגיל הרך תורמים לפיתוח קואורדינציה, חוש קצב, יציבה נכונה, ביטחון עצמי, והכל בדרך חווייתית המותאמת לגיל. בגיל זה נבנים הניצנים הראשונים של אישיות הילד, הוא מתחיל לקבל ביטחון עצמי או מאבד אותו, לכן התכנית לגיל הרך תומכת בהתפתחות המנטלית, הפיזית ואף הרגשית של כל ילד וילד. השיעורים מענקים כלים התפתחותיים אשר לא ניתנים להשגה בשום תחום אחר. בבוסתן המרכז למחול מקצועי ובריאות הגוף, שמים דגש רב על החוגים לגיל הרך, מתוך הבנה כי הדבר דורש מיומנות מיוחדת של צוות המורים.

  למה דווקא מחול לגיל הרך?

  שיעורי מחול לגיל הרך מפתחים את המיומנויות המוטוריות, הדמיון, חוש קצב, יצירתיות, שימוש נכון בגוף ועוד.  כבר בגיל הרך עם עבודה נכונה ניתן להקנות לילדים הרגלי עבודה נכונים וטובים לדוגמת עמידה נכונה ויציבות, הרמת ראש וכתפיים, הכרות גם חלקי הגוף השונים ותפקידם בריקוד, הבעה תנועתית ופיתוח הגמישות. ביטחון עצמי חשוב מאוד בגיל זה, בו האישיות מתגבשת, הילדים חשופים למקצבים שונים, תנועתיות מגוונת, הכרת מוסיקה שטרם שמעו ועוד. חשוב להבין כי בגיל הרך, התנועה היא מקור חשוב מאוד להתפתחות, ודרך לביטוי רגשות.

  מחול לגיל הרך – הדרך המושלמת להתפתחות

  התפתחות הילד היא דבר חשוב, ואנו כהורים משקיעים את מיטב מרצנו וכספנו, על מנת להקנות לילדנו את ההרגלים החשובים ביותר עבורם. בבוסתן המרכז למחול מקצועי ובריאות הגוף, הבעלים גיא בוסתן איש מקצוע משכמו ומעלה, מקפיד מאוד על כל האלמנטים שיאפשרו ליצור לילדים סביבת עבודה בטוחה ומהנה. פנו אלינו עוד היום לקבלת פרטים נוספים.

  מחול לגיל הרך – בוסתן המרכז למחול מקצועי

  חלק חשוב בהתפתחותו עובר הילד בשנים הראשונות לחייו. ישנם כישורים אשר ניתן לפתח בגיל מוקדם יחסית כאשר בגיל מאוחר יותר ניתן לפתח את אותם כישורים אך במאמץ רב יותר או באופן חלקי ביחס למה שהיה ניתן בגיל מוקדם. מחול לגיל הרך במסגרת מתאימה מאפשרת התפתחות טובה יותר של הילד. התנועה חשובה בכל גיל, החל מהגיל הרך ועד לגיל מבוגר, אך ככל שהילד יתרגל לתנועה, ולא רק בריצה והשתוללות בחוץ, אלא תנועה בצורה מובנית כמו מחול הוא יפתח  כישורים רבים יותר הן בפן הפיזי והן בפן הרגשי, קוגניטיבי וגם חברתי.

  החשיבות הרבה של מחול לגיל הרך

  כאמור, מחול לגיל הרך הנעשה במסגרת על בסיס קבוע ומועבר ע"י מדריכים שעברו הכשרה וצברו ניסיון בתחום תורמת לילד מכל ההיבטים. בפן הפיזי המחול תורם לפיתוח הקואורדינציה, המוטוריקה הגסה והעדינה, יציבה ושיווי משקל טובים יותר, גמישות ועוד. ברמה הקוגניטיבית מחול לגיל הרך מסייע בקליטת הוראות, הבנת צעדים וגם עיבוד וזיכרון טובים יותר. גם אם זהו מחול בסגנון חופשי יחסית, לרוב הוא יכלול גם לימוד צעדים או סדרות צעדים עד כדי ריקוד שלם. מבחינה חברתית הילד לומד לעבוד בשיתוף פעולה, לראות את עצמו כחלק מקבוצה, להבין את מקומו ואף לקבל את הדבר שלא בכל ריקוד הוא יהיה הבולט והמרכזי ביותר. הדבר מפתח תחרותיות בריאה ומוטיבציה.

  יסודות המחול והתנועה במקום מקצועי

  חוגים של מחול לגיל הרך וחוגי ריקוד בכלל ניתן למצוא במתנ"סים ובבתי ספר. עם זאת, מומלץ מאוד לחפש מקום המוקדש כולו לריקוד ותנועה. מקום כזה פותח בפני הילד (וגם בפני אנשים בגילאים מתקדמים יותר) אפשרויות רבות יותר מבחינת סגנונות הריקוד, הקניית הכישורים בצורה מקצועית יותר ואף פתיחת דלתות להתפתחות אישית למשל בצורה של להקות ריקוד ייצוגיות בהן ניתן לקחת חלק. לרוב ללהקות מגיעים באופן טבעי מתוך המקום. כך גם ילד שמתחיל מאפס יודע שעם התמדה ורצינות הוא יוכל להגיע לטופ ולקחת חלק בלהקה ייצוגית המשתתפת במופעים ותחרויות בארץ ובעולם.

  בוסתן- מרכז למחול מקצועי ובריאות הגוף מציע מגוון חוגי ריקוד בסגנונות שונים, החל מלימוד מחול לגיל הרך דרך בלט ועד היפ הופ מגיל צעיר ביותר ועד גיל מתקדם תוך מתן כל המעטפת הנדרשת במקום אחד. מוזמנים ליצור קשר.

  אהבתם חוג זה? אולי תאהבו גם:

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support